• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Tv Tamir

                                                          TV TAMİR & TV PARÇA SATIŞ

Düz panel TV içinde birçok devre kartları ve kablo demetleri vardır. Bir LCD veya LED TV bazı parçaların güç kaynakları, t-con kartları, kapasitörler, invertörler, kontrol panoları, IR sensörler, sinyal girişleri, ve daha fazlası.Arıza tespit parça satış ile birlikte tv tamir yapılmaktadır. Hilal Elektronik onarım ve parça satış hizmeti vermektedir.

İzmir Hilal Elektronik  tv tamir notebook ve tablet tamiri uydu kamera ve alarm sitemleri hizmeti vermektedir.

Televizyon arızaları ve çözüm yolları şu şekildedir ;

1 - Tv standby(kırmızı,yeşil,mavi,beyaz olabilir) ışığı yanıyor tv açılmıyor ;
     Çözüm : Kumandanın pillerini değiştirin . Tv ni tuş takımlarından açmayı deneyin
                    LCD , LED Tv hala açılmıyorsa teknik servisimizler irtibata geçin .(535) 385 46 46

2. TV ekranının bazı bölgelerinde renklenme var;

Çözüm: Elektrik fişini çekin, 1 saat sonra tekrar takın. Eğer sorun hala düzelmediyse teknik servisimizle (535 385 46 46) iletişime geçebilirsiniz

3. TV’ den yayın alamıyorum;

Çözüm: Anten girişlerini ve scart bağlantılarını kontrol edin. Eğer  yayın hala yoksa teknik servisimizle  ( 535 385 46 46 ) iletişime geçebilirsiniz.

4. TV ’de görüntü var, ses yok;

Çözüm: Kumandadan TV ses ayarlarını ve TV bağlantılarını kontrol edin. Eğer hala ses gelmiyorsa teknik servisimizle ( 535 385 46 46 ) iletişime geçebilirsiniz.

5. TV ’de ses var, görüntü yok;

Çözüm: TV bağlantılarını kontrol edin. Görüntü gelmediyse teknik servisimizle (535 385 46 46) iletişime geçebilirsiniz.

6. TV ekranı kırık / çatlak / çizik;

Çözüm: LCD, LED, TV ekranı kırık / çatlak / çizik tamiri mümkün değildir. Değişim yapılması gerekir. Ayrıca panelin değişim fiyatı yeni bir TV ye yakın bir maliyet çıkartmaktadır.

7. TV’de Sinyal yok yazısı çıkıyor;

Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Eğer anten girişinden izliyorsanız, anten kablonuzun tüm giriş noktalarını kontrol edin. Eğer sorun buradan kaynaklanmıyorsa, kanal taraması yapın. Sorun hala devam ederse de yayının merkezden kesilip kesilmediğine bakın. Tüm bunları yaptınız ve sorununuz hala devam ediyorsa, tuner girişinizde bir problem olabilir. Böyle bir problem varsa da mutlaka teknik servis (535 385 46 46) çağırmanız gerekecektir.

8. Televizyonun açılması uzun zaman alıyor;

Genellikle LCD televizyonlarda görülen bir problemdir. Bu sorunun sebebi televizyonunuzdaki elektrik kondansatörlerinin değer kaybetmesinden kaynaklıdır. Böyle bir durum, sizin halledebileceğiniz bir problem olmadığı için teknik servis (535 385 46 46) numaralı telefonu arayabilir bilgi alabilirsiniz . Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz , Televizyonunuzun diğer aksamları zarar görebilir ve daha büyük ve kalıcı hasarlar bırakabilir.

9. Televizyon, bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor;

Öncelikle kapanma saati ayarlarının açık ya da kapalı olup olmadığına bakın. Açıksa kapalı konuma getirin. Sorun buradan kaynaklı değilse, devrelerden birisi aşırı ısınıyor demektir. Böyle bir durumda teknik destek (535 385 46 46) almanızı tavsiye ederiz.

Etiketler;

İzmir Televizyon Servisi, Televizyon Servisi, Televizyon İzmir Servisi, Televizyon Tamircisi, Televizyon Tamiri, Televizyon Teknik Servisi, Televizyon Müşteri Hizmetleri, Televizyon Çağrı Merkezi, Televizyon Yedek Parça, Televizyon Bozuldu, Televizyon Arızaları, Televizyon Servis Numarası, TV Tamir Servisi , TV Servisi İzmir


Yorumlar - Yorum Yaz